SRF1260-102M
Part Number : SRF1260-102M
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SRF1260-102M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 6.1976 mm
Packaging : Cut Tape
Tolerance : 20 %
Resistance : 1.854 Ω
Case/Package : Nonstandard
Max DC Current : 570 mA
Number of Coils : 2
DC Resistance (DCR) : 1.854 Ω
Inductance - Parallel : 1 mH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 6.782 Ω
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 5234 In Stock
Applications : Portable electronics Advanced driver assistance systems (ADAS) Datacom module
Width : 12.5 mm
Length : 12.4968 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 14 mH
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Number of Pins : 4
RMS Current (Irms) : 570 mA
Inductance - Series : 4 mH
Self Resonant Frequency : 100 kHz
Min Operating Temperature : -40 °C